Co kryje się pod kosztami jakie ponosi reprezentacja?

0

Końcem zeszłego roku Ministerstwo Finansów zastosowało zmiany odnoszące się do  wydatków jakie ponosi reprezentacja. W życie zostały wdrożone przepisy, które jednoznacznie określają możliwości przedsiębiorców. Okazuje się, że są one wyjątkowo atrakcyjne i korzystne dla firm. Jakie modyfikacje zostały zastosowane w przepisach o reprezentacji?

Jakie wydatki mogą podlegać zwrotowi?

Do tej pory trwały liczne dyskusje na temat wrzucania w koszty prowadzenia działalności, np.: obiady biznesowe czy imprezy służbowe suto zakrapiane alkoholem. Obecnie sąd uznał, że każda z decyzji musi być analizowana indywidualnie i we własnym zakresie nie ma możliwości rozliczenia niektórych wydatków.

Wprowadzone zmiany uwzględniają zupełnie nową klasyfikacje reprezentacji. Jest traktowana jako działania w imieniu firmy, której celem jest promowanie marki oraz podejmowanie ważnych osób oraz klientów. Dlatego też wszelkie koszty powiązane z gastronomią, żywnością oraz napojami w tym i alkoholowymi należy odpisać od podatku.

Uwagę należy zwrócić na wszystkie zakupy reprezentacyjne, które mogą zostać wykorzystane w różnych sytuacjach. Zdecydowana większość z nich dotyczy spotkań z kontrahentami, rozmów kwalifikacyjnych czy obiadów służbowych.

Share.

About Author

Leave A Reply