Ile jest w stanie zarobić fotograf ślubny?

0

Trend wśród Młodych Par na skorzystanie z usług fotografa oraz kamerzysty ślubnego jest coraz to popularniejszy. Chcą oni, aby najważniejszy moment w ich życiu został uwieczniony w profesjonalny sposób. Na rynku powstało więc wiele firm, które zajmują się spełnianiem marzeń młodych małżeństw. Pojawia się więc pytanie: ile jest w stanie zarobić fotograf ślubny?

Ostatnie lata jasno pokazują, że oferty salonów fotograficznych bardzo mocno poszerzyły się. Chętnych na poprowadzenie sesji zdjęciowych nie brakuje. Trzeba przyznać, że wielu z nich nie posiada żadnego wykształcenia merytorycznego oraz ukończonych kursów i szkoleń. Są to samouki, którzy oferują wyjątkowo atrakcyjne ceny dopasowane do potrzeb klientów.

Ślub oraz wesele to szczególne momenty w życiu młodych ludzi. Właściwe uchwycenie w kadrze gestów oraz uśmiechów jest w stanie przywołać przeżywane emocje. Jest to wspaniała pamiątka dla Młodej Pary, która pozostaje na całe życie. Jednak wyłącznie wysoka jakość zdjęć, odpowiednio uchwycone sytuacje, dobre oświetlenie oraz profesjonalne wykadrowanie będzie w stanie zagwarantować satysfakcję najbardziej wymagającej klienteli. W końcu najlepszą rekomendacją dla salonu fotograficznego jest polecenie usług rodzinie i znajomym. Marketing szeptany jest w stanie zapewnić nowych zainteresowanych.

Bardzo duże znaczenie ma nawiązanie nici porozumienia fotografa z klientem, sprecyzowanie oczekiwań oraz dopasowanie pracy do potrzeb zagwarantuje pełne zadowolenie Państwa Młodych.
W zakres standardowego pakietu ślubnego wchodzi: sesja w plenerze, zdjęcia ślubne z całej uroczystości- w kościele i lokalu oraz wydanie albumu. Wydatek może sięgać od 1-5 tysięcy. W chwili, gdy usługi fotografa są pożądane i ma on zapełniony każdy weekend w miesiącu jest w stanie zarobić do 20 tys. zł. Jednak oprócz wykonania zdjęć czeka go mnóstwo pracy przed komputerem przy obróbce za pomocą programów graficznych.

Zawód obarczony jest pewnego rodzaju ryzykiem, ponieważ nie daje gwarancji utrzymania płynności finansowej. Zlecenia mogą spływać raz na jakiś czas a ponadto zimą spada zainteresowanie. Dobrze jest więc wzbogacić zakres usług o zdjęcia z innych uroczystości jak: chrzciny, urodziny czy komunie.

Share.

About Author

Leave A Reply