Sposób na zwiększenie zysków czyli lokaty firmowe

0

Do najpopularniejszych depozytów terminowych należą dostępne na rynku produkty oszczędnościowe. Wśród oferowanych przez banki lokat możemy wybierać pośród tych dla osób prywatnych oraz działalności gospodarczych. Są zaliczane do skutecznych sposobów umożliwiających zwiększenie zysków w przedsiębiorstwie.

Lokaty dla firm działają na zbliżonych zasadach co depozyty dla osób prywatnych. Zgromadzone dzięki nim nadwyżki pieniężne, które zarabia firma można ulokować na rachunkach w celu zdobycia dodatkowych zysków w formie odsetek. Przedsiębiorcy zdołali się przekonać, że korzystanie z lokat jest w stanie przynieść wiele wymiernych korzyści dla każdego rodzaju firmy – od małych po duże działalności gospodarcze. Pozyskane w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na różne cele od reklamy po remont siedziby, zakup nowych technologii czy na szkolenia dla pracowników.

Lokaty dla firm ze stałym oprocentowaniem

Klient indywidualny udający się do banku w celu założenia lokaty ma do wyboru jej dwa rodzaje – jedną ze stałym oprocentowaniem a drugą ze zmiennym. Tymczasem lokaty oferowane dla przedsiębiorstw opatrzone są stałym oprocentowaniem. Jest to gwarancja stałych zysków. Nawet osoby, które nie są ekspertami w dziedzinie finansów zdają sobie sprawę, że to rozwiązanie daje możliwość łatwego i szybkiego pozyskania dodatkowych pieniędzy ponadto można bezproblemowo oszacować jaka to będzie kwota. Podobna przewidywalność  w kwestii finansowej jest ważna, ponieważ wpływa w znaczącym stopniu na prowadzenie działalności oraz precyzyjne planowanie jej finansów. Lokata ze zmiennym oprocentowaniem nie da gwarancji stałych zysków, ponieważ nikt nie jest w stanie ich przewidzieć. W znacznym stopniu uzależnione są one od bieżącej sytuacji na rynku.

Możliwość wyboru czasu oszczędzania

To od Ciebie zależy okres trwania lokaty – możesz wybrać pośród 3-,6-,9- oraz 12 miesięczne. Trzeba jednak wspomnieć, że różnice w wysokości lokat krótko oraz długotrwałych nieco się zacierają. Podobna sytuacja ma miejsce w wielu ofertach banków. Depozyty, które są proponowane przez ten sam bank mają bardzo podobne oprocentowanie, które przestaje być decydującym argumentem przy jego wyborze. Z tego rozwiązania powinni skorzystać przedsiębiorcy, którzy nie mają pewności co do  dotrzymania terminu lokaty długoterminowej. Dobrym wyjściem z sytuacji jest podjęcie decyzji o wyborze krótkoterminowej lokaty i późniejsze jej odnowienie.

Mała pierwsza wpłata

Aby móc założyć lokatę w większości banków dostępnych na rynku nie potrzeba wcale wysokiej kwoty minimalnej. W przypadku lokat dla firm kwoty te nie są zbyt wygórowane. Zdecydowana większość banków wymaga wpłaty na poziomie 1000 zł w celu uruchomienia lokaty firmowej. Jednak dostępne są i banki, którym wystarczy 500 zł  i do tego wszystkiego nie pobierają dodatkowych dopłat. Jeżeli jesteś właścicielem mniejszego przedsiębiorstwa i zależy Ci na pomnożeniu zysków z cała pewnością powinieneś rozważyć podobna możliwość. Początkujące działalności również bardzo często korzystają z tego rozwiązania, ponieważ nie dysponują jeszcze większymi kwotami, ponieważ stawiają póki co pierwsze kroki na rynku co wiąże się z licznymi wydatkami.

Pieniądze pod kontrolą

Lokaty dają możliwość pełnej kontroli pieniędzy, które się na nich znajdują. Co prawda, nie posiada się ich pod ręką, ale możliwe staje się ich podjęcie w każdej chwili. Trzeba jednak liczyć się z tym, że wtedy nie osiągniemy większego zysku. Ważną zaletą lokat, którą trzeba mieć na uwadze jest pełne bezpieczeństwo. Lokaty nie są obarczone ryzykiem inwestycyjnym a ponadto objęte zostały gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Tym sposobem nawet jeżeli na rynku rozegrają się czarne scenariusze klientom zostaną wypłacone ich pieniądze.

W jaki sposób można założyć lokatę firmową?

W zdecydowanej większości przypadków lokaty bankowe powiązane są z kontami służącymi do rozliczania codziennych spraw. Zakładając lokatę firmową będzie ona powiązana z kontem firmowym. Jeżeli zainteresowani jesteśmy założeniem lokaty w banku, w którym mamy już założone konto możemy w tym celu skorzystać z menu transakcyjnego, bankowe infolinii bądź wizyty w najbliższym oddziale bankowym. Jeżeli zainteresowany jesteś założeniem lokaty w innym banku musisz pamiętać najpierw o uruchomieniu rachunku.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Z dniem 1 stycznia 2015 roku weszła w życie nowelizacja ustawy dotyczącej podatku dochodowego dla osób fizycznych. Nowe brzmienie ustawy mówi o tym, że uzyskane od prowadzonych lokat firmowych odsetki stanowią  przychód z prowadzonej działalności. Wobec czego przedsiębiorcy są zobowiązani do wykazania osiągniętego w ten sposób zysku w rozliczeniach podatkowych. Pamiętaj również o tym, że banki pobierają 19-procentowy podatek od odsetek natomiast obecnie przedsiębiorcy rozliczający się na podstawie tej skali mogą płacić podatek według stawki 18-procentowej.

Share.

About Author

Leave A Reply