Eko biznes

0

Nie da się ukryć, że naturalne zasoby naszej planety powoli ulegają wyczerpaniu. Kolejne państwa zaczynają w związku z tym wspierać wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii oraz produkcję biopaliw. Firmy, które korzystają z ekologicznych rozwiązań często mogą liczyć na duże oszczędności. Powstające w ostatnich latach przedsiębiorstwa oferujące rozwiązania, które pomagają chronić nasze środowisko coraz częściej odnoszą sukcesy.

Biopaliwa
Energia jest potrzebna do działania wszelkich maszyn i pojazdów. Aby ich praca nie oznaczała coraz większego zanieczyszczenia powietrza, rządy państw unijnych wprowadzają coraz bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące składu paliw. Obecnie w każdym paliwie musi być określona ilość komponentu bio, który zmniejsza niekorzystny wpływ na środowisko. Producenci biomasy oraz biopaliw działając na korzyść środowiska mogą także liczyć na duże oszczędności. Jeśli ich produkty są weryfikowane wg systemów takich jak ISCC, KZR lub REDCert, to mogą uzyskać ulgę podatkową w państwach należących do Unii Europejskiej. Więcej o procesie certyfikacji ISCC oraz innych typów można przeczytać tutaj: http://www.bureauveritas.pl/home/about-us/our-business/certification/sustainability/biofuels-management
Energia słoneczna
Panele słoneczne pojawiają się coraz częściej na dachach naszych domów i firm. Dzięki rozwojowi techniki potrafimy coraz skuteczniej wykorzystywać energię docierającą do nas ze słońca. Obecnie coraz więcej firm decyduje się na korzystanie z tej formy zasilania. Oczywiście, początkowo koszt takiej modernizacji jest duży, jednak w perspektywie lat oszczędności okazują się ogromne.
Samochody elektryczne
Auta zasilane energią elektryczną powstawały do niedawna tylko podczas prac naukowych. Od pewnego czasu są produkowane seryjnie. Korzystanie z tych pojazdów ma wiele zalet: są tanie w eksploatacji, a przede wszystkim nie powodują zanieczyszczenia powietrza. W markę Tesla początkowo nikt nie wierzył, ale teraz odnosi ogromne sukcesy. Co raz więcej producentów aut, wprowadza pojazdy o napędzie elektrycznym do oferty.

Share.

About Author

Leave A Reply