Akcje amerykańskiej firmy Facebook – potentata na rynku social mediów – poleciały na łeb, na szyję. Jak szacują media, wartość firmy spadła prawie o 20 punktów procentowych w ciągu jednej doby. Taki nagły spadek oznacza, że właściciel i założyciel tejże firmy stracił w ciągu dnia 15 miliardów dolarów, czyli w przeliczeniu na złotówki prawie 60 miliardów złotych. Kwota niewyobrażalna, pewnie sam Mark Zuckerberg nie przeszedł obok tej informacji obojętnie, bo niecodziennie traci się takie kwoty z majątku.

Za 60 miliardów złotych można kupić sobie 150 tysięcy domów wartych 400 000 zł. Czyli mniej więcej zabudować całe województwo domami, które moglibyśmy wynająć w sumie tworząc z naszej inwestycji nie tylko nowe miasto a całą, przeogromną aglomerację. Wyobraźmy sobie, że cały Śląsk jest zbudowany wyłącznie z domków zbudowanych przez nas i nie ma nic więcej. Skala jest ogromna, przekraczająca ludzkie pojęcie. Właśnie tylko w ciągu 24 godzin stracił Mark Zuckerberg. Sami wiemy jak szybko może minąć doba jeżeli jesteśmy zapracowani, bądź spędzamy czas na urlopie.

 

Łatwo policzyć, że ponad 10% wszystkich udziałów w firmie nadal posiada jej założyciel i każdy, najmniejszy ruch na giełdzie czy to w jedną, czy drugą stronę ma ogromne znaczenie dla portfela Marka Zuckerberga. Każde wypowiedziane przez niego słowo ma wpływ na jego majątek i przyszłość, wyobraźmy sobie przypadek wypowiadania się takiego człowieka przeciwko własnemu projektowi – jednocześnie straci praktycznie cały swój majątek. Dlatego tak bardzo bronią swoich pomysłów miliarderzy mający realny wpływ na losy firmy.

Inwestycja w akcje Facebooka może mieć w tej chwili sens, ponieważ giełda lubi robić korekty kursu i nagły spadek o kilkanaście procent a mówimy tutaj o prawie 20% wartości firmy może odbić się na giełdzie czkawką i jeżeli nie ma zbytniego powodu takiego spadku to po prostu powrócić na swój wzrostowy trend.

Mamy nadzieję, że sytuacja z potentatem na rynku social mediów jakim jest Facebook się wyjaśni i z naszych okien przeglądarek internetowych oraz z ekranów telefonów nie zniknie strona, aplikacja z rozpoznawalną na całym świecie literką F.


1 Komentarz

Faceboken · sierpień 17, 2018 o 12:57 pm

W ciągu ostatnich 24 godziny udało mi się stracić około 200zł. Byłem na zakupach, pojeździłem autem, no po prostu wydałem te pieniądze. A tutaj one sobie zniknęły i nie wiadomo kto je ma.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.