Już w najbliższy czwartek amerykańska firma Apple ma szansę przekroczyć jako pierwsza firma w historii wartość biliona dolarów amerykańskich. To jedynka z dwunastoma zerami – 1 000 000 000 000 – co prezentuje się bardzo okazale. Firma stworzona przez Steve’a Jobsa wygrała wyścig z innymi potentatami do osiągnięcia takiej wartości. Po piętach depczą również amerykańskie znane i szanowane marki takie jak Google czy Amazon. Jednak żadnej z nich nie udało się wcześniej przekroczyć wspomnianego progu wartości. Na czele plasowała się firma Google, jednak monopolista ma za sobą sporo przegranych procesów sądowych, które nie pozwalają mu się przede wszystkim dalej monopolizować. I chociaż firma chciałaby wejść na nowe rynki i je całkowicie prze

jąć, dyktując swoje warunki, to przepisy zabraniające monopolizacji nie pozwalają na takie ruchy.

Bilion dolarów oznacza mniej więcej tyle, że miliard d

 

olarów udało się osiągnąć aż tysiąc razy. Roczne PKB naszego kraju nadal nie osiąga takiego pułapu i musiałby się dwukrotnie zwiększyć ten wskaźnik żebyśmy mogli myśleć o podobnej skali. A przecież wiemy, że prawie 40 milionów Polaków codziennie pracuje na taki wynik a to ciągle mniej niż firma oferująca przede wszystkim sprzęt elektroniczny taki jak tablety, telefony komórkowe, laptopy i inne gadżety.

Firma nie boi się patrzeć w przyszłość, cały czas próbuje się utrzymać na powierzchni i idzie jej to sprawnie, żeby nie mówić perfekcyjnie. Kilkaset miliardów dolarów firma Apple ma odłożone na czarną godzinę a nie mówimy tutaj o milionach dolarów a miliardach. Mniej więcej 300 miliardów – takie PKB Polski odłożone na rachunku bankowym. W ciągu ostatnich paru miesięcy Apple wykupiło część swoich akcji na giełdzie w kwocie 20 miliardów dolarów. I przy okazji inwestycji, nie boi się podejmować dosyć ryzykownych kroków w kierunku własnego rozwoju.

Firma Apple zaistniała ostatnimi laty swoim sztampowym produktem – Iphonem. W obecnej chwili wydana już jest kolejna edycja tego smartfona. Produkt nie jest numerowany jak poprzednie edycje, nazywa się po prostu X.


1 Komentarz

Firma · sierpień 11, 2018 o 12:58 pm

Facebook traci na wartości 20% w ciągu dnia a ci zyskują wartość biliona dolarów amerykańskich.. Ciekawe roszady na czele się szykują, a jeszcze większy będzie upadek tych firm.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.