Bardzo często przedsiębiorcy decydują się na korzystanie z usług biura rachunkowego, żeby móc skupić się na rozwoju firmy i nie musieć martwić się o formalności. Czasem wybór takiego biura może być zbyt pochopny i pojawiają się powody, dla których chcemy je zmienić. Przedstawiamy kilka powodów, dla których warto zmienić biuro rachunkowe.

Pracownicy nie są kompetentni

Jeśli podejrzewamy biuro rachunkowe o brak kompetencji, jest to bardzo dobry powód, żeby rozważyć zmianę. W sytuacji, gdy dochodzi do błędów w rozliczeniach, to przedsiębiorca jest rozliczany, nawet jeśli rachunkami zajmowali się pracownicy biura. Zbyt niski poziom usług może prowadzić do wielu innych błędów i strat. Zbyt niskie lub zbyt wysokie kwoty podatków stanowią duży problem, bo mogą świadczyć o tym, że nie wszystkie koszty zostały rozliczone.

Biuro nie udostępnia klientowi wglądu do rozliczeń

Biuro księgowe powinno dać klientowi dostęp do działań księgowych związanych z jego firmą. Jeżeli tak się nie dzieje, klient nie wie między innymi nic o stanie przychodów i

kosztów oraz faktur kosztowych. Taka sytuacja jeszcze bardziej podważa rzetelność biura i motywuje klienta do decyzji o jego zmianie.

Ceny są za wysokie

Jeżeli ceny dotychczasowo świadczonych usług są za wysokie, warto poszukać biura księgowego oferującego lepsze ceny za usługi, takie jak obsługa kadr i płac lub zajmowanie się pełną księgowością. Ceny powinny być adekwatne do budżetu firmy klienta.

Biuro wymaga dowożenia papierów osobiście

W dzisiejszych czasach technologia ułatwia załatwianie spraw z biurami przez internet. Dokumenty można przesyłać mailowo w formie skanów lub zdjęć. Dodatkowo, biura archiwizują wszystko w swoich systemach elektronicznych i przechowują dokumenty tak, aby klient miał do nich dostęp. Czasy, kiedy trzeba było dowieźć papiery osobiście powoli odchodzą w zapomnienie, dlatego warto zastanowić się nad zmianą biura na takie, które nie będzie robić nam z tego tytułu problemów.

Księgowi odpowiadają na maile niechętnie i z opóźnieniem, ponadto nie wykazują chęci pomocy

To nic przyjemnego, gdy piszemy ważnego maila i otrzymujemy krótką i niezrozumiałą odpowiedź. Daje to nam poczucie, że księgowi wcale nie chcą nam pomóc i liczą na to, że nie będziemy im zawracać głowy. Stawia to też pod znakiem zapytania ich kompetencje. Jeśli wszystko wskazuje na to, że nie mają podstawowej wiedzy, warto poszukać pomocy u lepszych specjalistów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *