Jeśli mieszkasz w UK i posiadasz samochód, z którego regularnie korzystasz, konieczne będzie odpowiednie ubezpieczenie. Jednak jeśli chodzi o wybór ubezpieczenia, drożej nie zawsze oznacza lepiej. Warto dobrze zastanowić się, zanim podejmiesz decyzję o tym, gdzie ubezpieczyć samochód, ponieważ nawet tańsze ubezpieczenia mogą zapewnić Ci dokładnie to, czego szukasz. Z tego powodu zebraliśmy poniższe porady pomagające znaleźć najtańsze ubezpieczenie auta w UK.

Warto zacząć od rekonesansu

£769 to średni koszt ubezpieczenia auta w Wielkiej Brytanii

Zanim podpiszesz jakąkolwiek umowę, porównaj ceny ubezpieczeń w różnych firmach. Choć może się to wydawać oczywiste, jest to niesamowicie istotny krok. Na rynku brytyjskim jest całe mnóstwo firm, dlatego warto poświęcić chwilę na research, by mieć pewność, że nie przepłacisz za interesującą Cię usługę. W tym celu bardzo pomocne są porównywarki polis – jak na przykład Pol-Plan – dzięki czemu dowiesz się dokładnie, jak wygląda stosunek ceny do oferowanych usług, co pomoże przynajmniej wstępnie przefiltrować firmy.

 

* Średni koszt ubezpieczenia samochodu w Wielkiej Brytanii (UK) w 2018 roku, według wieku (w GBP)
  • 25 lat – £1036
  • 35 lat – £832
  • 45 lat – £692
  • 55 lat – £600
  • 65 lat – £687

Podane stawki zakładają 5 lat doświadczenia w prowadzeniu auta i 5-letnią zniżkę bez roszczeń (NCD). (Dzięki NCD kierowca może zaoszczędzić nawet  do 50% wartości składek na ubezpieczenie samochodu).

źródło: https://www.nimblefins.co.uk/average-cost-car-insurance-uk

Ta statystyka pokazuje średni koszt ubezpieczenia samochodu w Wielkiej Brytanii w funtach brytyjskich według grup wiekowych, w 2018 roku. Średni koszt ubezpieczenia samochodu dla osób po 20 roku życia był najwyższy spośród wszystkich przedziałów wiekowych, ze średnią 1036 funtów. Najniższa średnia dotyczyła osób po pięćdziesiątce ze średnim kosztem ubezpieczenia w wysokości 600 funtów. Dla osób z grupy wiekowej 60+ średnia kosztów wypadła drożej o średnio 87 funtów.

Unikaj składki ratalnej jak ognia

Choć jest to popularna opcja, ubezpieczenie ratalne jest tak naprawdę bardzo nieopłacalną opcją. Spłacając ubezpieczenie z miesiąca na miesiąc możesz zapłacić dodatkowo nawet 30% ceny całego ubezpieczenia – czyli nawet kilkaset funtów. Oczywistym jest, że nie zawsze od razu stać nas na to, by opłacić ubezpieczenie w pełni, ale warto mieć na uwadze fakt, że jeśli rzeczywiście chcemy zminimalizować koszty, to powinniśmy tego unikać.

Sprawdź, czy przysługują Ci zniżki na ubezpieczenie

W UK istnieje coś takiego jak No Claim Discount – oznacza to, że jeśli nigdy nie uczestniczyłeś w wypadku i jeździsz bezpiecznie, czyli stanowisz mniejsze zagrożenie drogowe, to składki, które musisz płacić są niższe. Co bardzo ważne, większość brytyjskich firm ubezpieczeniowych pozwala na przeniesienie zniżek, które otrzymaliśmy już w Polsce, dlatego zawsze warto dopytać o to ubezpieczyciela.

Trzymaj się powyższych zasad, a będziesz na dobrej drodze do znalezienia naprawdę taniej oferty. Ale to dopiero początek – nie bój się pytać ani szukać dalej. Świetna oferta ubezpieczenia może być tuż za rogiem.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *